Jadrové vŕtanie

Jadrové vŕtanie je zárukou rýchlosti, presnosti a bezprašnosti. Vŕtanie otvorov do železobetónu alebo ďalších pevných materiálov je často komplikované a zložité. Jadrové vŕtanie, ktoré umožňuje zhotoviť čistý a presný otvor bez zanechania špiny a prachu.

Dokážeme vŕtať do železobetónu, betónu, kameňa, muriva bez vibrácií.

Jadrové vŕtanie nahrádza klasické sekanie otvorov, čím zabraňuje vzniku trhlín v stene a následnému vyspravovaniu, ktoré je náročné na prácu, čas a financie.

Pri klasickom vŕtaní/sekaní do železobetónu je zapotreby vyvŕtať/vysekať väčšiu dieru, aby bolo možné odstrániť výstuže. Ďalej ste obmedzený dĺžkou príklepového vrtáka/sekáča. Pomocou jadrového vŕtania dokážeme vyvŕtať ľubovoľné priemery od 12mm do 600mm a do hĺbky podľa potreby zákazníka aj niekoľko metrov. Možné je aj vŕtanie pod uhlom, v rohoch, na stenách a na strope.

Najväčšou výhodou takéhoto typu vŕtania je presnosť. Diery sú vyvŕtané presne tam, kde je to potrebné, bez akéhokoľvek ďalšieho odstraňovania armatúr (železa). Vyvŕtaný otvor je čistý, hladký, presný, bez potreby ďalších úprav. Samotný proces vŕtania nenarúša statiku vibráciami (žiadne praskliny v stene) ani nadmerným hlukom (oproti sekacím kladivám).

Využívajú sa vrtáky s diamantovými segmentmi osadenými na korunke vrtáka.

Jadrové vŕtanie má širokospektrálne využitie v stavebníctve. Využíva sa pri inštalácii vzduchotechniky, klimatizácie, vodoinštalácie, kúrenia, tiež na vŕtanie otvorov pre kotvy, káble, rúry, armatúry či na vŕtanie skúšobných vzoriek. Veľkou výhodou tohto typu vŕtania je, že nenarúša ani obloženie steny. Obložené steny, do ktorých je potrebné vytvoriť otvor, môžu byť problémom. Obloženie (keramický obklad, zateplená fasáda...) sa zničí. Jadrové vŕtanie tento problém rieši. Vŕtačka hladko prejde obložením iba na tom mieste, kde je to potrebné a nedochádza ani k poškodeniu obloženia.

Je to typ vŕtania, ktoré ušetrí váš čas a v konečnom dôsledku aj vaše peniaze.

expand_less